2018.04.15 – Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej.

   W niedzielę 15 kwietnia młodzież naszej szkoły wzięła udział w obchodach 78 rocznicy zbrodni katyńskiej. Uroczystość odbyła się w Kościele p. w. bł. Karoliny w Tychach. Rozpoczęła się od wystąpienia przedstawicielki Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, która przypomniała historię tej zbrodni. Po Mszy św. w intencji pomordowanych, odbył się Apel Pamięci pod Pomnikiem Ofiar Katynia przy tzw. Dębach Pamięci. Obchody zakończyło złożenie kwiatów przez przybyłe delegacje m.in. władz samorządowych i miejskich, IPN, policji, straży miejskiej oraz tyskich szkół.     

   Oprawę uroczystości uświetniał Tyski Chór Mieszany Presto Cantabile.

   Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II B i III AM, którzy wystawili poczet sztandarowy.

   Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest w Polsce 13 kwietnia.