Wolontariat

13 maja grupa uczennic z klas fryzjerskich 1f oraz 3f razem z panią Agnieszką Thiel oraz z panią Moniką Jeziorską odwiedziła podopiecznych z Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos”, był czas na relaks i zabiegi pielęgnacyjne. To był bardzo dobry dzień, pełen zrozumienia i dobrych emocji.

1 marca w Zabrzu ekipa naszych wolontariuszek wzięła udział w uroczystej Gali WOŚP , na której było podsumowanie i wręczenie dyplomów.

W tym roku nasza młodzież spisała się na medal, zorganizowali i przeprowadzili kiermasz ciast z którego dochód w całości został przekazany na WOŚP

Łączymy pokolenia, 🌷🌸 ekipa wolontariuszek i wolontariuszy z naszej szkoły wspierała technicznie organizatorów III Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej i Targów Seniora

SILVER SILESIA 2023

2 września 2023 roku grupa wolontariuszek pod opieką p. Renaty Saks pomagała w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych ze Śląskiego Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” w czasie koncertu Rock na plaży umilały czas wykonując piękne wianki.

2 marca 2023 roku ekipa od zadań specjalnych pod opieką nauczycielek pani Agnieszki i pani Ewy odwiedziła ośrodek dla seniorów Villa Bona w Tychach.

Uczniowie klas fryzjerskich 2f i 3f pod okiem instruktorki zawodu strzygła, modelowała, degażowała włosy seniorów. Jest to kolejne doświadczenie i zdobywanie szlifów w zawodzie fryzjerskim

Przyjaciół zdobywa się przez słuchanie, przez poznawanie ich świata i odkrywanie wspólnych zainteresowań.

1 grudnia 2022 r uczniowie klas 2f, 2bf, 3fp 💇🏼‍♂️💇🏽odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaziskach Górnych gdzie mogli szlifować swój fach fryzjerski 💇🏽oraz poznawać i odkrywać tajniki obcowania z klientem.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom💝, którzy wykonali kawał dobrej i fachowej roboty 😁💪🏻

Prawdziwym bogactwem człowieka jest całe dobro, jakie czyni dla świata.

20 września na terenie OW Paprocany, odbył się Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w biegach przełajowych. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły okazali wielkie serca❤️ i wsparli organizatorów i uczestników zawodów. Dziękujemy pani Ninie z Ośrodka Caritas im . Św Faustyny w Tychach oraz paniom Ewie, Agnieszce i Marcie za opiekę😊

15 marca grupa uczniów z naszej szkoły pomagała przy porządkowaniu darów dla uchodźców z Ukrainy.

Ekipa od zadań specjalnych pod opieką p. Agnieszki Thiel i p. Ewy Musik, pomagała segregować i porządkować dary dla uchodźców w punkcie pomocy na Placu św. Anny❤️

Zostań dawcą- spotkanie z przedstawicielką Fundacji DKMS

Misją Fundacji DKMS jest walka z nowotworami krwi. Dlatego potrzebne jest aby, jak najwięcej osób przyłączyło się do akcji. Dziękujemy pani Marcie, naszej zaprzyjaźnionej wolontariuszce z Fundacji DKMS, która podzieliła się z nami informacjami jak zostać dawcą.

Tajemnica ciemności

27 października grupa uczniów razem z nauczycielami odwiedziła Ważne Miejsce Bistro & Tajemnica Ciemności w Katowicach. Jest to miejsce gdzie można zgłębić potęgę naszych zmysłów i doznać niecodziennych wrażeń. Ekscytująca wyprawa w nieznane, gdzie towarzyszami są niewidomi animatorzy, zostawi na długo ślad w pamięci.

Spotkanie pokoleń

26 października uczennice klas fryzjerskich 3fp, 3fg, 2fp💇‍♂️💇 pod opieką pani Agnieszki i pani Magdy odwiedziły dzienny dom pomocy społecznej „Wrzos” w Tychach. Oprócz zabiegów fryzjerskich była wspaniała integracja międzypokoleniowa 👨‍🦳👨‍🦳👵. Na pewno nie była to ostatnia wizyta. ❤️

XXIII Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych

6 października grupa wolontariuszy z naszej szkoły pomagała przy organizacji tego wydarzenia. Zawody sportowe o zasięgu wojewódzkim odbyły się na Paprocanach.

Nasi uczniowie byli odpowiedzialni za stronę techniczną oraz pomoc uczestnikom zawodów sportowych. Pogoda ducha, rywalizacja oraz dobre humory rekompensowały nieprzyjemną aurę.

Do zobaczenia za rok

Ośrodek Caritas im. św Faustyny

24 września w Ośrodku Caritas im. św Faustyny w Tychach. Grupa uczennic z kl. III fp pod opieką p. Agnieszki i p. Ewy prezentowało swój warsztat pracy 💇🏽💇🏼‍♂️Bardzo miło spędziliśmy wspólny czas, dziękujemy za zaproszenie i pyszną gościnę.♥️

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Już po raz kolejny nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły włączyli się w zbieranie funduszy na rzecz WOŚP w tym roku szkolnym pobiliśmy rekord. Udało się uzbierać aż 943,79

Podziękowania dla całej społeczności szkolnej

W ramach akcji „Razem na święta”, której celem było udzielenie wsparcia osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych w naszej szkole przygotowano na warsztatach szkolnych drobne upominki świąteczne oraz zorganizowano zbiórkę darów dla tyskiego schroniska dla zwierząt.

Bądźmy #RazemNaŚwięta!

HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE

28 lutego grupa uczniów z koła wolontariatu odwiedziła Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum św. Kaliksta I w Tychach, zapoznaliśmy się z pracą wolontariuszy w tym ośrodku. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze.

DKMS

2️⃣3️⃣ października 🍁🍂w naszej szkole gościliśmy panią Martę, która jest honorowym dawcą szpiku💖. Podzieliła się z nami swoim doświadczeniem oraz informacjami jak zostać dawcą. W naszej szkole zarejestrowało się 1️⃣4️⃣ nowych dawców. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy💕💞💓💖 https://www.youtube.com/watch?v=VUxi8Gp1RJ

Ogień dla Świetlikowa

13 października uczennice naszej szkoły Julia, Patrycja, Alicja, Angelika, Oktawia. Laura, Aleksandra, Emilia pod opieką pani Ewy, Moniki i Renaty wzięły udział w niesamowitym wydarzeniu.
Ponad trzydziestu szefów kuchni z całej Polski gotowało dla wszystkich gości. Degustacje, pokazy, konkurs kulinarny wielka bitwa Masterchef Junior i szefowie kuchni, koncerty, licytacje i wiele wiele innych.
A to wszystko dla #Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Tego dnia zbierano pieniądze dla wszystkich dzieciaków które potrzebują naszej pomocy!

Śląska Szkoła z Życiem
W dniu 13.09.2019 przedstawicielki szkolnego wolontariatu wzięły udział w uroczystej gali w ramach podsumowania I edycji projektu „Śląska #Komórkomania”. Spotkanie odbyło się w siedzibie WOM w Katowicach. Zostaliśmy uhonorowani certyfikatem Śląskiej Szkoły z Życiem. To dzięki Wam udało się to przedsięwzięcie zorganizować w naszej szkole. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji już w październiku.

Wolontariusz na medal

15 maja w ośrodku wypoczynkowym Paprocany , odbyła się XXIII Olimpiada Specjalna województwa śląskiego. Wolontariusze z naszej szkoły spisali się na medal, opiekując się niepełnosprawnymi uczestnikami zmagań sportowych.