Konkurs wiedzy o pierwszej pomocy

W dniach 7 kwietnia odbył się pierwszy etap konkursu wiedzy o pierwszej pomocy. Organizatorem konkursu był nauczyciel WF i EDB pan Michał Jońca. Partnerem wydarzenia było Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Katowic oraz Urząd Województwa Śląskiego w Katowicach.

Do udziału zgłosiło się 50 uczniów Naszej szkoły jednak do etapu finałowego mogła dostać się jedynie 5 najlepszych. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie: Jakub Żelazko, Paweł Giel, Natalia Nycz, Oliwia Góral oraz Szymon Biela.

Kolejny etap odbył się 21 kwietnia i przebiegał pod nadzorem komisji w której skład wchodzili nauczyciele, przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Katowic oraz pan dyrektor Marek Wac jako przewodniczący komisji. Finał przebiegł bardzo sprawnie, uczestnicy zaskoczyli wszystkich poziomem wiedzy oraz zaangażowania. W wyniku 5 rund finałowych wyłoniono dwójkę laureatów – Oliwia Góral oraz Szymon BIela oraz miejsca od 1 do 3 – Jakub Żelazko, Paweł Giel oraz Natalia Nycz.

Dziękujemy wszystkim za udział i poświęcenie swojego czasu na przygotowania do konkursu. Już dziś odliczamy czas do kolejnego konkursu pierwszej pomocy, którego zasięg planujemy w skali całego miasta Tychy.

Wręczenie nagród oraz oficjalne podsumowanie odbędzie się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021.