Żywa lekcja historii

W czwartek 8 grudnia w naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja historii”. Tematyka tego niecodziennego spotkania dotyczyła uzbrojenia Wojska Polskiego, które uczniom przybliżył Krzysztof Wincenty Banaś herbu Dołęga.

Gość zaprezentował uczniom uzbrojenie wojsk polskich. W trakcie zajęć Krzysztof Wincenty Banaś skupił się na prezentacji karabinów i pistoletów używanych przez Wojsko Polskie w okresie międzywojennym, II wojny światowej i okresu powojennego.

Podczas zajęć młodzież naszej szkoły miała możliwość również zobaczyć hełmy używane przez żołnierzy Wojska Polskiego: bojowy hełm stalowy; hełmy używane przez formacje wojska w I wojnie światowej, Wojsko Polskie w latach 1918-1939, Wojsko Polskie na obczyźnie (okres 1940-1945), Armię podziemną w okupowanym kraju oraz Wojsko Polskie w latach 1944-2004. Odbyła się także prezentacja umundurowania i uzbrojenia żołnierza 3 Pułku Ułanów Śląskich.

Była to ciekawa lekcja historii w trakcie której uczniowie mogli przymierzyć hełmy i czapki wojskowe oraz “chwycić za broń”.