ŚWIADOMY ZAWÓD – KLUCZ DO SUKCESU

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Tychach po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady ZWOLNIENI Z TEORII – ŚWIADOMY ZAWÓD – KLUCZ DO SUKCESU. Wydarzenie ma na celu uświadomienie uczniom klas ósmych przed jak ważnym wyborem stoją.

Szczegóły wydarzenia w linku

https://www.facebook.com/%C5%9Awiadomy-zaw%C3%B3d-klucz-do-sukcesu-110542798208324

Jesteśmy uczniami Zespołu Szkół nr 5 w Tychach i bierzemy udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnionych z Teorii. Projekt, który tworzymy o nazwie „Świadomy Zawód – Klucz do Sukcesu”, ma na celu wspomóc klasy 8. w dokonaniu właściwego wyboru dalszej ścieżki edukacji. Projekt pomoże uczniom odkryć na czym polegają te mniej, jak i bardziej znajome zawody. Przybliży on wymagania jakie muszą mieć, żeby móc iść w wymarzonym kierunku kariery, a odpowiedni wybór w tym wieku nie należy do łatwych 23.03.2022 r. w naszej szkole Tyska Budowlanka na ul. Edukacji 11 obywać się będzie wydarzenie, na które serdecznie chcielibyśmy zaprosić klasy ósme. Na wydarzeniu będzie przedstawiona prezentacja z różnymi zawodami, mniej lub bardziej znanymi oraz będą wystawione stoiska partnerów naszego projektu, którzy chętnie będą osobiście opowiadać o swoich profesjach. Gościć też będzie Pani z urzędu pracy, która chętnie opowie o obecnym rynku pracy.