23.03.2022 Dzień Otwarty Szkoły

Dzień Otwarty Szkoły połączony z projektem ” Świadomy Zawód – Klucz do Sukcesu” realizowanym przez uczniów ZS nr 5 w Tychach w ramach ogólnopolskiej olimpiady ” Zwolnieni z teorii. Realizatorami projektu są uczniowie Technikum nr 4 : Jakub Żelazko, Aleksandra Teterycz, Laura Krasuska i Lidia MIchalska.

Samorząd szkolny i nauczyciele przygotowali ciekawe propozycje zwiedzania szkoły. Udostępniono do obejrzenia aulę szkoły, sale lekcyjne , basen a na warsztatach szkolnych prezentację i możliwości prac uczniowskich.

Szkołę odwiedzili uczniowie klas 8 tyskich szkół podstawowych. Mogli oni zapoznać się nie tylko ze szkołą ale poznać na specjalnie przygotowanych stanowiskach przygotowanych przez zaproszone instytucje specyfikę różnych zawodów. Stanowiska swoje przygotowały: Młodzieżowa Rada Miasta Tychy, PUP Tychy, OHP Tychy, PKM Tychy. KM Policji w Tychach , Straż Pożarna, NOL Tychy, Famur, WKU Tychy.