Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

7 listopada 2018 w Zespole Szkół nr 5 odbył się konkurs ortograficzny dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Konkurs ten był jedną z wielu imprez organizowanych w naszej szkole pod hasłem Budowlanka na stulecie. Zaproszenie do udziału w nim przyjęli nauczyciele i uczniowie tyskich szkół ponadgimnazjalnych( III LO, ZS2, ZS4, ZS6, ZS7). Teksty przygotowane na konkurs nosiły tytuły:

  • DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI
  • HISTORIA ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
  • BOHATEROWIE NIEPODLEGŁOŚCI
    Teksty sprawdzały znajomość zasad pisowni wielką i małą literą oraz pisowni nazw wydarzeń historycznych.

Oto lista zwycięzców:
I miejsce: III LO – drużyna w składzie: KLAUDIA WIELEK, JAKUB MAZUR, OPIEKUN: SŁAWOMIR BŁACH
II miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 – drużyna w składzie: PATRYCJA PUCHALIK, SARA CINCIO, OPIEKUN: DOROTA ADAMEK
III miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4 – drużyna w składzie: GRZEGORZ GIBEK, WOJCIECH DOMŻAŁ, OPIEKUN: JUSTYNA GÓRNIKOWSKA – BOGUCKA.