XXVI Jesienny Rajd Górski

7 października br. uczniowie naszej szkoły wyruszyli wraz z opiekunami na XXVI Jesienny Rajd Górski młodzieży organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze o/ Tychy oraz koło Przewodników Turystycznych im. H. Czyby w Tychach. W pozytywnej atmosferze w towarzystwie przewodników PTTK wyruszyliśmy z Bystrej Śląskiej aby zdobyć Klimczok (1117 m npm). Na hali przed schroniskiem mieliśmy okazję sprawdzić się w konkurencjach sportowych, a także wykazać się wiedzą w konkursach z zakresu turystyki oraz I pomocy przedmedycznej.

Na szczyt Klimczoka wędrując różnymi trasami dotarło 12 kilkuosobowych drużyn uczniowskich tyskich i okolicznych szkół. Jury ponadto punktowało: wyposażenie turystyczne uczestników: mapa, kompas, odpowiednia odzież, okrycia p/deszczowe, apteczka, posiadanie legitymacji szkolnej oraz legitymacji PTTK. 

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce. Nasza wędrówka zakończyła się w Szczyrku Biłej na pętli autobusowej, skąd wróciliśmy autokarem do Tychów.

Wspaniali ludzie, wspaniała energia, wspaniałe wspomnienia….

Teraz czekamy na kolejny – wiosenny Rajd!