Przywitanie klas I

30.09.2020r. odbyły się w szkole otrzęsiny klas pierwszych. W tym roku akt nadania tytułu ucznia Zespołu Szkół nr 5
w Tychach wydano adeptom pięciu klas pierwszych. Dwie klasy technikum i trzy szkoły branżowej. Uczniowie uczestniczyli w czterech konkurencjach: prezentacji klasy i szkoły, test wiedzy o szkole , konkurs plastyczny – portret wychowawcy i opowiadanie o szkole. Ze względu na pandemię imprezę przeprowadzono w kilku pomieszczeniach z zachowaniem środków ostrożności i obostrzeń związanych z Covid 19. Tradycyjnie otrzęsiny potocznie zwane „Dniem kota” przygotowywali uczniowie i wychowawcy klas II. Za każdą konkurencję jury, w składzie: dyrektor szkoły Marek Wac , nauczyciele Jolanta Rolnik, Ewa Musik, Bogumiła Ościk i przedstawiciel samorządu szkolnego Liwia Gralak, przyznawało punkty. Ostatecznie wygrała klasa 1BP – wychowawca pani Gabriela Lukasek , wyprzedzając klasę 1AMP – wychowawca pani Małgorzata Orzeł – Zachłód . Trzecie miejsce zajęła klasa 1 fp wychowawca. Agnieszka Thiel. Nagroda dla zwycięskiej klasy – to dzień wolny
i wyjście do kina. Klasa, która zajęła II miejsce otrzyma nagrodę pocieszenia – dzień wolny od pytania.