Ubezpieczenie uczniów

UBEZPIECZENIE W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

W roku szkolnym 2024/2054 ubezpieczenia dzieci i młodzieży szkolnej od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) podobnie jak w poprzednim roku będzie możliwe tylko w formie indywidualnej. .

Opiekunowie mają możliwość wyboru wśród różnych ofert firm i zawierają umowę zgodnie z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Zasady indywidualnego ubezpieczenia NNW:
– Opiekun samodzielnie wybiera zakres ubezpieczenia i składkę, które najbardziej mu odpowiadają W ramach jednej polisy może ubezpieczyć również swoje pozostałe dzieci. Polisa przychodzi na maila. Opiekun sam dokonuje płatności i zaznacza wszystkie niezbędne zgody. Dodatkowo może też wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co może być potrzebne podczas odbywania przez ucznia praktyk szkolnych.

Uwaga: Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) na rzecz dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. W obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych z wyjątkiem ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia w sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę lub wypoczynek zagraniczny. Konieczność ubezpieczenia ucznia może być także warunkiem dopuszczenia ucznia na praktykę zawodową przez pracodawcę  a także może być wymagana przez organizatorów zawodów sportowych  czy wycieczek krajowych.

OFERTY UBEZPIECZENIA :